fbpx

rafting

toimub kevadine kõrgvee periood

osalejate arv: 4-150 inimest

Toimumispaik: Pirita ja jägala jõgi
HIND: 35EUR/Täiskasvanud; 25EUR/laps

Raftinguks nimetatakse kummipaadisõitu kärestikulisel jõel, mis üldiselt nõuab suure languse ja veehulgaga mägist loodust. Kevadise suurvee kõrghetkedel annavad Eesti enda  Pirita ja Jägala jõgi raftinguks sobivate tingimuste mõõdu välja. Raftingu seiklusena pakume meie mõlemal jõel, sealsete tingimustega modifitseeritud seiklust. Seiklema on oodatud igas suuruses grupid 4 inimesest 150 välja. Meie laos on kahes suuruses rafte elik kummipaate: väiksemad, mis sobivad 4 – 6  ja suuremad 6 – 11 inimesele. Vajadusel suudame korraga veele panna umbes 150 inimest. 

Rafting Pirita jõel saab alguse kogunemisega Lasnamäel, Iru hooldekodu lähistel, kus seltskond saab selga päästevestid ja läbib veele minemiseks vajaliku koolituse. Pirita jõe laskumise pikkuseks on umbes 7 kilomeetrit ning selle läbimiseks kulub keskmiselt 1-1,5 tundi. Seikluse marsuut jaguneb kaheks. Jõe esimene lõik, mis on rahulikuma vooluga lookleb pikalt ümber Iru linnamäe. Seikluse teises osas, kui sõiduvõtted käpas, jõutakse kärestikeni, mis saavad alguse Iru sillast ja lõppevad lükati Silla juures, kus asub ka seikluse finišh. 

Rafting Pirita jõel ei ole midagi ülearu ekstreemset ega ohtliku, pigem sportlik ja hoogne jõematk. Seetõttu ka täiesti sobilik tegevus lastega peredele. Lisaks turvavarustusele ning koolitusele on igal raftil küljes GPS jälgimisseade ja paatkonna peale seiklusel kaasas raadiosaatja. Tänu sellele on korraldusmeeskonna kogu matka vältel teadmine teie asukohast ning samuti võimalus läbi raadiosaatja teid põnevamates kohtades kaldalt juhendada.

 

 

Rating jägala jõel saab alguse kogunemisega Jägala joa bussipeatuse juures olevast parklast. Peale seltskonna kogunemist liigutakse koos 4×4 väikebussiga laagriplatsile. Järgnevalt algab ettevalmistus raftinguks. Soojustusega militaartelkides on võimalik seikluseks vajalik riietevahetus teha. Kui seltskond valmis, jagatakse osalejatele kiivrid ja päästevestid ning läbitakse põhjalik koolitus. Edasi liigutakse raftid haagisel, 4×4 väikebussig starti. 

Jägala jõe kärestik algab kohe peale Jägala juga. Tulenevalt laskumise pikkusest, mis on vaid 500m, tehakse matka jooksul kokku 5 laskumist. Igat meeskonda on laskumisel saatmas raftinugkapten, kes tagab lisaks turvalisusele ka seikluse mitmekülgsuse ja ekstreemsuse.

Esimene laskumine on rahulikum ja mõeldud treeninguks. Iga järgmisel laskumisel proovib kogenud parvekapten raftingule vinti peale keerata. Tänu jõe laiusele on võimalik erinevaid marsruute katsetada ja uusi põnevaid laineid leida. Matkariietuse valimisel tuleb arvestada, et ratingu jooksul pritsib vett kõvasti ja harvad pole ka juhused kui mõni osaleja karge kevadise supluse läbi teeb. Seetõttu on koolituse osaks ka õpetus, kuidas käituda vees olles ja kuidas toimub päästeoperatsioon. Olgu lisatud, et päästeoperatsioon toimub kiiresti ja alati edukalt.  Eeltoodust tulenevalt on meil laagris valmis soe autosaun, köetud telgid, kuum matkasupp ja tee.

Tulenevalt Jägala erisustest saab seal raftingut korraldada vaid iseäranis veerohketel kevadetel ja sedagi väga lühikeses ajaaknas. Jägala joa raftingu osalustasu on hinnganguliselt 60€ inimene, mis sisaldab varustust, transporti, kogenud matkajuhti ja koolitust, seikluse järgset sauna ja matkaeinet.  Raftingu grupi suurus on 20 – 30 inimest.

Võta meiega julgelt ühendust, et saaksime tulenevalt hooajast planeerida teie seltskonnale ratftingut!

KKK

Kindlasti ei ole rafting eluohtlik! Oleme omalt poolt teinud kõik selleks, et tagada kevadise veemöllu vältel teie turvalisus. Ettevalmistusena on jõgi ohtlikest puudest puhastatud, meeskond treenitud ja kõik riskid viidud miinimummi. Üle 25 aasta kogemust raftingute korraldamisesega on õpetanud leidma head tasakaalu turvalisuse ja põnevuse vahel.

Kindlasti ei ole eelnevad kogemused seikluseks vajalikud. Just selle tarbeks toimub enne vee peale minekut põhjalik koolitus,  kus kõik  oluline läbi räägitakse. Lisaks sellele on kas läbi raadiosaatja ühenduse võiparvega jõel ka kaasas parvekapten.

Meie raftingu teeb kallimaks asjaolu, et pakutav seiklus sisaldab lisaks raftingule ka lisasid- saun, matkasupp ja telgid riiete vahetuseks.