fbpx

suusaretk kõrvemaal

toimub: talviti

Osalejate arv: 20-100 inimest.

Toimumispaik: kõrvemaa LOODUSKAITSEALA

Lumisel talveperioodil ootame inimesi koos kogenud matkajuhtidega nautima Kõrvemaa lumist loodust suuskadel. Klassikalise suusatamise ja kõrgkvaliteetsete suusaradade asemel seigeldakse laiade matkasuuskadega, tsivilisatsiooniväliste rabalaugaste vahel. Transport rabaserva ja tagasi kulgeb 6×6 ZIL 131 tüüpi militaarveoautode kastis. Koitjärve või Kõnnu rabaservast algab põnev, umbes 4-6 kilomeetrine matk. Õigele loodusseiklusele kohaselt  lõpeb matk lõkkega laagriplatsil, kus ootab ees kuum tee, matkasupp ja võimalus grillida lõkkel vorste.

Matk algab Nelijärve Puhkekeskuse või Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse parklas, kust edasi liigutakse ühiselt 6×6 ZIL 131 tüüpi militaarveoautode kastis, mis on sinna spetsiaalselt reisijate veoks kohaldatud.  Kastil on akendega kate ja seega on väljavaade tagatud ning ka õues valitsevatest külmakraadidest ei ole väga lugu. Vajadusel jagame osalejatele ka tekke, mis muudavad ka külmal talvel matka nauditavaks. ZIL 131 tüüpi militaar-veoautosid on meil välja panna 4, seega suudame korraga matkale viia üle 100 inimese.

Retkel on kaasas matkajuht, kes räägib matka vältel paikkonna ajaloost ja loodusest ning teeb kindlaks, et iga matkaja lahkuks matkalt positiivse mälestusega. Suusaretk saab alguse  Koitjärve või Kõnnu raba äärest, kust algab  põnev, umbes 4 – 6 kilomeetrine (soovi korral ka pikem) suusaretk matkajuhi juhendamisel. Rabaretkeks on meil Teie suusamatka jaoks valmis kuni 100 paari laiu matkasuuski, mille sidemed sobivad sportlike jalavarjudega. Siinkohal tasub vähem sportlike inimeste rahustamiseks mainida, et tegu ei ole suusatamisega sellisel kujul nagu me tippsportlaste esitluses oleme harjunud nägema MM-il, vaid mõnusa loodusvaatlusega kõigile jõukohases tempos.

Peale paaritunnist rahuliku suusasõitu talvises looduses jõuame  laagriplatsile, kus põleb lõke ja pakutakse kuuma teed ning matkasuppi. Soovi korral n võimalik ehedale matkale kohaselt grillida lõkkel vorste. Kui aeg sealmaal asutakse tagasiteele, kuid ka siis jätkub mida vaadata ja avastada. Nimelt oleme veoautodele paigaldanud spetsiaalse külgvalgustuse, mis muudab  ümbruse valgeks ja vaadeldavaks ka pimedal ajal. 

Ka suusamatk ise võib soovi korral või vajadusel pimedas toimuda, sest kõigile osalejatele on vajadusel pealambid tagatud. Vaade rabale võib õhtul  küll veidi viletsam olla, kuid retkest saadud emotsioon on see eest kordades võimsam. 

Soovi korral on võimalik planeerida retke lõppu ka saunaskäiku matkakeskuses. 

Matka hind sisaldab: Transporti Zil safariautol suusamatka starti ja finišist tagasi matkakeskusesse, matkasuuski/lumesääriseid, matkaeinet ja kuuma jooki, saunaskäiku matkakeskuses ning matkajuhi teenust.

Võtke meiega julgelt ühendust, et saaksime vastata tekkinud küsimustele ning planeerida koos suusaretke Kõrvemaal!

HIND 45€ INIMENE